printPrint
     
 

Grade 1 and 2 Co-Curricular Activity Results - Speech Competition - September

 
 

Grade and Section: 1A

Prize Name House
I Charvi B R
Jayadev Modugala
Spoorthi
II Tanav S Siddhi
III Saanvi S Shakthi
Consolation Boggarapu  Himank Spoorthi

Grade and Section: 1B

Prize Name House
I Anirudh Balram Shakthi
II Vanshika Daga Srishti
III Tanmayee Deepak Spoorthi
Consolation Anshuman Krishna Srishti

Grade and Section: 1C

Prize Name House
I Disha Prakash Srishti
II Rishaan S Angadi Siddhi
III Aadya Kiran Spoorthi
Consolation Kimaya Bhandari Siddhi          

Grade and Section: 1D

Prize Name House
I Aashrita Bandaluppi  Shakthi
II Arjun Anand Nayak Shakthi
III Krishnav Adhikari Shakthi
Consolation Aarna S Srishti

Grade and Section: 1E

Prize Name House
I Anvi Gulavani Spoorthi
II Medha S Shakthi
III Bhuvika C Spoorthi
Consolation Nandula Akshita
Rayyan
Shakthi

Grade and Section: 1F

Prize Name House
I Luptika Bothra Spoorthi
II Diganth  N Gowda Spoorthi
III Sandhya Sriram Srishti
Consolation Yashas Jayaswal Shakthi

Grade and Section: 1G

Prize Name House
I Hemanth H S Spoorthi
II Vedansh S  
III Eiliyah Imran Siddhi
Consolation Krishangaa Srivatsava Shakthi

Grade and Section: 1H

Prize Name House
I Ankur Sashitej
Sudhiksha M
Spoorthi
Siddhi
II Rafael Anand Louis
Ira Goel
Avigya Tiwari
Shakthi
Spoorthi
Srishti
III Sanvi Jain
Eshan Dora A
Siddhi
Srishti
Consolation ShreyansRaj  Siddhi

Grade and Section: 1I

Prize Name House
I   Stuti Singh Spoorthi
II Aarushi  Jetti Srishti
III Sreenidhi Balram
Aditi Krishnamurthy
Siddhi
Spoorthi
Consolation Sanketh S Prabhu
Viha Sudarshan
Siddhi

Grade and Section: 2A

Prize Name House
I Aaradhya Sahoo Spoorthi
II Hrehaan Sunil Prabhakar Shakthi
III V Niharika Reddy Shakthi
Consolation Samarth Praveen
Aryan Kumar
 Srishti
Shakthi

Grade and Section: 2B

Prize Name House
I Samaira Paul Kosuri Shakthi
II Samanvitha Pramod Spoorthi
III Atiksh Reddy S Spoorthi
Consolation Saanchi Vinay  Spoorthi

Grade and Section: 2C

Prize Name House
I Utkarsh S Srishti
II Yaana Somanna Spoorthi
III Shaurya Mishra Shakthi
Consolation Rohan Ashley Binoy Shakthi

Grade and Section: 2D

Prize Name House
I Yuthi Vangale Spoorthi
II Aarav Gupta Srishti
III E Ezil Suryan
Likitha Aaradhya
Srishti
Spoorthi
Consolation Bhuwana Sriram Srishti

Grade and Section: 2E

Prize Name House
I Vaibhavi G
Mansi M Mensinkai
Srishti
Shakthi
II Siddharth Udaya
Darsshith Acharya
Spoorthi
Siddhi
III Ayushi Bhagat
A Riyansh Reddy
Siddhi
Shakthi
Consolation Vir M Jain
Tejas Arun
Siddhi
Shakthi

Grade and Section: 2F

Prize Name House
I Vedanth Santhosh
C S Varshitha
Srishti
Siddhi
II Niranjan S Nair
Dhruvi Singh
Srishti
Siddhi
III Anika Sen Srishti
Consolation Raghavsai Shivakumar Shakthi

Grade and Section: 2G

Prize Name House
I Adwita Arun Shakthi
II Karthikeya Murthy Shakthi
III Tashvika Inampuudi
Yashini  Arora
Siddhi
Consolation Aayush A Bailakare Spoorthi

Grade and Section: 2H

Prize Name House
I Vashisht Somaiah K
Shourya Pratap Singh
Shakthi
Spoorthi
II Atharv Agarwal
Phalguni Prathish
Spoorthi
Srishti
III Samhita G C Spoorthi
Consolation Huda Zehna Arif Srishti