printPrint
     
 

Fundamentals - Intra-Class Competition Results 2017-18

 
  Pre Fundamentals Orchid
Event Hip-Hop Race (Girls)
Sl.No Name Class Position
1 Ravula Srivarnika Reddy PF- O First
2 Meghana Pramod PF- O Second
3 Dhriti Madhu Gowda PF- O Third
4 Gagana.H PF- O Fourth

Event-Hip-Hop Race (Boys)
Sl.No Name Class Position
1 Mohammed Muneeb PF- O First
2 Satvik Pandey PF- O Second
3 Aarav Kiran Gowda PF- O Third
4 Skanda PF- O Fourth

Pre-Fundamentals Tulip
Event Hip-Hop Race (Girls)
Sl.No Name Class Position
1 Shresta Dummi PF- T First
2 Bhavani.U PF- T Second
3 Rosin Jacob PF- T Third
4 Asfiya Ahmed PF- T Fourth

Event Hip-Hop Race (Boys)
Sl.No Name Class Position
1 Mohammed Arham Jawaz PF- T First
2 Sujan.P PF- T Second
3 Cherith.B.R PF- T Third
4 Ayush Kumar Sharma PF- T Fourth

Pre-Fundamentals Daisy
Event Hip-Hop Race (Girls)
Sl.No Name Class Position
1 Thanvitha.V PF- D First
2 Advika Raheja PF- D Second
3 Nehaarika Agarwaal PF- D Third
4 Tanishka Reddy Desai PF- D Fourth

Event Hip-Hop Race (Boys)
Sl.No Name Class Position
1 Hriday.V.Patel PF- D First
2 Neeraj Nidhi Gowda PF- D Second
3 Naitik Jai Kumar PF- D Third
4 Arjun Sathyadev PF- D Fourth

Basic Fundamentals Orchid
Event Arrange the Ball Race (Girls)
Sl.No Name Class Position
1 Nidhi.M.Reddy BF-O First
2 Saanvi Girish BF-O Second
3 Yaashika.S BF-O Third
4 B.Vanshika BF-O Fourth

Event Arrange the Ball Race (Boys)
Sl.No Name Class Position
1 Sankeerth Kaundinya BF-O First
2 Ankur Shashitej BF-O Second
3 A.Hari Swaminathan BF-O Third
4 Dhanush Vardhan.S BF-O Fourth

Basic Fundamentals Tulip
Event Arrange the Ball Race (Girls)
Sl.No Name Class Position
1 Tanya Binu BF-T First
2 Renuka Sudheer BF-T Second
3 Vanshika Latti BF-T Third
4 Luptika.R.Bothra BF-T Fourth

Event Arrange the Ball Race (Boys)
Sl.no Name Class Position
1 Nishant Gowda.B.M BF-T First
2 Ayaan Yadav BF-T Second
3 Aarith Chandrashekar BF-T Third
4 Aniruddh Chornoor BF-T Fourth

Basic Fundamentals Daisy
Event Arrange the Ball Race (girls)
Sl.No Name Class Position
1 Deekshitha.A.Reddy BF-D First
2 Medha.S BF-D Second
3 Aira Pai BF-D Third
4 Maya Rajesh BF-D Fourth

Event Arrange the Ball Race (Boys)
Sl.No Name Class Position
1 Prakul.M.P BF-D First
2 Avyukth Shashidhar BF-D Second
3 Yugan Somanna.N.M BF-D Third
4 Dhruv Agrawal BF-D Fourth

Basic Fundamentals Lily
Event Arrange the Ball Race (girls)
Sl.No Name Class Position
1 Aarna Vinay BF-LI First
2 Charvi.B.R BF-LI Second
3 Shivani.P.Gowda BF-LI Third
4 Sanvi Jain BF-LI Fourth

Event Arrange the Ball Race (Boys)
Sl.No Name Class Position
1 Ayush Gowda.H BF-LI First
2 Thanav Sai.A BF-LI Second
3 Keertan.M BF-LI Third
4 Ajaykumar.U.Antin BF-LI Fourth

Basic Fundamentals Jasmine
Event Arrange the Ball Race (girls)
Sl.No Name Class Position
1 Ananya Sriharsha BF-J First
2 Mitra Vinda.M BF-J Second
3 Nandula Akshita BF-J Third
4 Maanvi Vatsal BF-J Fourth

Event Arrange the Ball Race (Boys)
Sl.No Name Class Position
1 Shreyas Sunil BF-J First
2 Krishiv Varchas BF-J Second
3 Samrat Sharma BF-J Third
4 Keith Roy BF-J Fourth

Basic Fundamentals Lotus
Event Arrange the Ball Race (girls)
Sl.No Name Class Position
1 Stuti Singh BF-J First
2 Deepika.M.Reddy BF-J Second
3 Saanvi.S.S BF-J Third
4 Anjana Nair BF-J Fourth

Event Arrange the Ball Race (Boys)
Sl.No Name Class Position
1 Mayank Sanjay BF-J First
2 M.Benjamin Yarmiso BF-J Second
3 Rishik.A BF-J Third
4 Y.Atarva BF-J Fourth

Advance Fundamentals Orchid
Event Dribbling the Ball Race (Hockey) (Girls)
Sl.No Name Class Position
1 Yaana Somanna AF-O First
2 Vanshika.V AF-O Second
3 G.Nithya Sree AF-O Third
4 Sayesha.S.Doddagoudar AF-O Fourth

Event Dribbling the Ball Race (Hockey) (Boys)
Sl.No Name Class Position
1 Advay Raghunandan Mone AF-O First
2 Jivan.C.Kesari AF-O Second
3 Utkarsh.S AF-O Third
4 Muppaneni Chethan AF-O Fourth

 Advance Fundamentals Tulip
Event Dribbling the Ball Race (Hockey)(Girls)
Sl.No Name Class Position
1 Stuti Chakroborty AF-T First
2 Angelyn.C.Sebastian AF-T Second
3 Samaira Paul Kosuri AF-T Third
4 Omisha khanna AF-T Fourth

Event Dribbling the Ball Race (Hockey) (Boys)
Sl.No Name Class Position
1 Neeraj.V AF-T First
2 Amartyasai Sandeep Pattar AF-T Second
3 Samkit Mehta AF-T Third
4 Soaham Jain AF-T Fourth

Advance Fundamentals Daisy
Event Dribbling the Ball Race (Hockey) (Girls)
Sl.No Name Class Position
1 Purvika Shekhawat AF-D First
2 Ayushi Bhagat AF-D Second
3 Aashima Biswas AF-D Third
4 Adwitha.M.D AF-D Fourth

Event- Dribbling the Ball Race (Hockey)(Boys)
Sl.No Name Class Position
1 Amogh.K.Gowda AF-D First
2 Dhavan Kaveriappa.N AF-D Second
3 Shreesh Digvijay Gowda AF-D Third
4 Shaurya Pratap Singh AF-D Fourth

 Advance Fundamentals Lily
Event Dribbling the Ball Race (Hockey) (Girls)
Sl.No Name Class Position
1 Likitha Aaradhya AF-LI First
2 Bhuwana Sriram AF-LI Second
3 Namya Adarsh AF-LI Third
4 V.Niharika Reddy AF-LI Fourth

Event - Dribbling the Ball Race (Hockey)(Boys)
Sl.No Name Class Position
1 Manvik.M AF-LI First
2 Daksh.C.K AF-LI Second
3 Niranjan.M AF-LI Third
4 Dhweeth Mahesh AF-LI Fourth

Advance Fundamentals Jasmine
Event Dribbling the Ball Race (Hockey) (Girls)
Sl.No Name Class Position
1 Aaradhya Sahoo AF-J First
2 C.S.Varshitha AF-J Second
3 Leysha Kaveramma AF-J Third
4 Jeevani.B.T AF-J Fourth

Event Dribbling the Ball Race (Hockey)(Boys)
Sl.No Name Class Position
1 Tejus.D.B AF-J First
2 Aarav Midde AF-J Second
3 Vihaan.U.Kuri AF-J Third
4 Jayat.V.Arya AF-J Fourth

Advance Fundamentals Lotus
Event Dribbling the Ball Race (Hockey) (Girls)
SL.NO NAME CLASS POSITION
1 Dhanya Nataraj Naik AF-LO First
2 Arya.M.G AF-LO Second
3 Adwita Arun AF-LO Third
4 Nairithi Anand AF-LO Fourth

Event- Dribbling the Ball Race (Hockey) (Boys)
SL.NO NAME CLASS POSITION
1 N.U.Sainaman AF-LO First
2 Vashishtha Umesh Sharoff AF-LO Second
3 Aarnav Nandulamatam AF-LO Third
4 M.R.Harshil Gowda AF-LO Fourth